دوال اینورتر dual inverter : بدون شک بهبود عملکرد لوازم خانگی با مصرف انرژی از جمله مهم ترین نگرانی های شرکت های تولید کننده این محصولات و همچنین مصرف کنندگان به حساب میاد . وحالا نمی توان میزان مصرف بالای لوازم خانگی را نادیده گرفت . به خصوص در لوزام خانگی مثل یخچال ، لباسشویی و کولر که برق زیادی مصرف کرده است و برای مدت طولانی باید روشن باشد .

در این میان تنها بعضی فناوری های جدید بودند که علاوه بر ارائه قابلیت های جدید ، مصرف انرژی را نیز کم کرده و توانسته اند لوازم خانگی را به سطح جدیدی ارتقا دهند . یکی از این فناوری ها موتور اینورتر است که با کاهش استهلاک و مصرف برق کمتر ، انرژی بیشتری تولید کرده و دوام خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کند .

کولرگازی ال جی توانسته است با حفظ و مزیت ها و ارتقای ان ها به سطحی جدید ، موتور فوق العاده دوال اینورتر را روانه بازار کند . و ما در این مطلب قصد داریم که این کمپرسور و کارایی اون رو توضیح بدیم و امیدواریم که مفید باشه براتون .

کمپرسور یکی از اجزای این دستگاه ها است که کارش فشرده سازی و متراکم کردن گازها است . در اسپلیت ها از ۲ نوع گاز مخصوص به نام R22 و R 410 استفاده می شود که با فشرده سازی توسط کمپرسور به سرعت دمای آن کاهش می یابد و تبدیل به مایع می گردد این گاز متراکم شده سبب ایجاد سرمایش می گردد .

مدل های اینورتردار در حقیقت نسل سوم این دستگاه ها به شمار می روند . به طور کلی کمپرسورهای کولرگازی را می توان از نظر نوع کارکرد به دو مدل دور ثابت و دور متغیر که همان اینورتر است تقسیم نمود . در کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما با خاموش کردن و روشن شدن دستی کمپرسور انجام می گیرد که این کار در واقع باعث وارد شدن شوکه به شبکه برق می شود . این دستگاه ها که از نام ان ها بر می اید به وسیله تغییر دور کمپرسور از خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور یا موتور کولر جلوگیری می کنند که در نتیجه این فراین باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود .

دوال اینورترکمپرسور Dual inverter

این فناوری یا به اصطلاح دوال کول ، نوع ارتقا یافته فن اوری اینورتر است که با استفاده از دور موتور در کمپرسور با سرعت متغیر ، فرکانس چرخشی گسترده تری را ایجاد می کند . فناوری دوال کول با امکان پرتاب باد تا بیش از ۹ متر ، باعث می شود محیط منزل خیلی سریع خنک شود و کمپرسور با سرعت کمتری کار کند . در نتیجه سرعت سرد کنندگی بالا رفته ، کارآیی بهبود یافته و سر و صدای کمپرسور کاهش می یابد . این فناوری به طور پیوسته سرعت کمپرسور را تغییر می دهدتا دما را در سطح دلخواه نگه دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند .

موتور فوق العاده این دستگاه توانسته است مشکلات موتورهای معمولی در زمینه کارایی ، بهره وری و تولید صدا را حل کند و علاوه بر ۴۰ درصد انرژی بیشتر تا ۷۰ درصد در میزان انرژی مصرفی شما صرفه جویی کند .

طراحی این کولرها به گونه ای است که هوای خنک به صورت مساوی در اتاق جریان می یابد و تفاوت دمایی در قسمت های مختلف منزل نخواهید داشت . جالب است بدانید دوال کول به حدی قدرتمند است که توانسته درجه ISEER را از سازمان ISEER در هند کسب کند ؛ بدن مفهوم که دستگاه های مجهز به دوال کول در گرم ترین نقاط با گرمای ۶۵ درجه نیز می توانند به خوبی کار کنند و به بهینه ترین شکل فضا را خنک کنند .

دوال اینورترمزت های کمپرسور دوال کول 

  • قدرت و کارایی بالاتر کمپرسور
  • سرماسازی سریعتر
  • آلودگی صوتی کمتر
  • کاهش هزینه های نگه داری
  • آسایش حداکثری کاربر

به خاطر استهلاک کم قطعات و طراحی ویژه ال جی ، این موتور نیز مانند سری قبل اینورتر تا سال ها به نهایت کارامدی و کیفیت همراه شما است و نگرانی شما بابت هزینه های تعمیر و تعویض را برطرف می کند . ال جی خاطر مشتریان خود این موتور را تا ۱۰ سال گارانتی کرده است و بابت کارایی اون به شما تضمین می دهد .

دوال اینورترجمع بندی

در شرایطی که عدم هماهنگی تولید برق با نصرف هم میهنان موجب خاموشی های مکرر شده است و گرمای زیاد هوا باعث استفاده ی بیش از حد از وسایل سرمایشی شده است ؛ بهترین کار استفاده از فناوری های نوینی است که تا حد امکان بهینه عمل کرده و بیشترین سرمایش را با کمترین مصرف انرژی را به همراه بیاورد . دوال کول با موتور اینورتر دوگانه یکی از همین فناوری ها به شمار می اید که می تواند در کاهش هزینه های ماهیانه نقش موثری ایفا کند . دوال کول در کنار فناوری های هوشمند مانند اسمارت اسکن در این دستگاه می تواند تا ۶۶ درصد مصرف برق را کاهش داده و از این جهت نگرانی شما در خصوص بالا رفتن مبلغ قبض برق را تا حدودی زیادی برطرف کند .

این محتوا را به اشتراک بگذارید...