در این مطلب یعنی فناوری مهم جهت آسایش در خانه قصد داریم به شما راه کارهایی که می تواند زندگی شما را بهتر کند اشاره کنیم .

یکی از این وسایلی که می تواند آسایش را به خانه ما بیاورد چه در فصل سرما و چه در فصل گرما کولرگازی است که در صورت نداشتن فناوری مناسب می تواند مخلل آسایش بشود .

در ماه های گرم سال هیچ چیز مانند این دستگاه نمی تواند باعث رهایی از گرما و رطوبت هوا شود ؛ اما گاهی استفاده از این کولرها دردسرهایی را به دنبال دارد . مثلا وقتی محیط منزل خشک شده باشد ، وزش مستقیم باد به افراد حاضر در منزل ، نتیجه ای جز دردسر و سرما خوردگی نخواهد داشت . مخصوصا اگر افراد سالمندی در منزل حضور داشته باشند ، این سرمای مستقیم باعث ایجاد درد استخوان برای آن ها خواهد شد . حتما برای شما هم پیش امده است که با وجود احساس گرما ، از آن جایی که تحمل باد سرد مستقیم را نداشته اید یا کولر را خاموش کرده اید یا مجبور شده اید جای خود را عوض کنید . اساسا ، توزیع نامتناسب سرما در محیط خانه باعث می شود عضوی از خانواده به دلیل احساس سرمای زیاد در خواست کند کولر خاموش شود و عضو دیگر معتقد باشد که هوا گرم است و نباید این کار صورت بگیرد . خوشبختانه ، امروز شرکت ها با درک این مسئله راهکارهای مبتنی بر فناوری متنوعی را به کار بسته اند تا کنترل کاربر روی میزان ، جهت و نوع وزش باد به حداکثر برسد .

ال جی از جمله شرکت هایی است که در بخش کولرهای سازنده فناورهایی برای ارتقای آسایش کاربران است . موتورهای اینوتر و دوال اینورتر از جمله همین ابداعات شرکت کره ای است که قابلیت های جذابی را به همراه دارد . در همین راستا در ادامه برخی از فناوری مهم جهت آسایش در خانه را برای شما معرفی می کنیم .

جت کول یا هیمالیا کول

خود را در روزهای گرم تابستانی در حالتی تصور کنید که موفق شنیده اید به قله ی بلندی رسیده و از وزش نسیم خنک در آن ارتفاع لذت ببرید . طبیعتا احساس بسیار لذت بخشی است ؛اما دغدغه های زندگی وقتی برای شما باقی نمی گذارد که بخواهید مدام به ارتفاع بروید . فناوری هیمالیا کول سعی کرده است ارتفاعات را نزد شما بیاورد .

به طوری که راحتی حضور در منزل را در کنار نسیم خنک کوهستانی تجربه کنید . روی ریموت کنترل کولرگازی یک دکمه اختصاصی با عنوان HCOOL وجود دارد در صورتی که این دکمه را فشار دهید ، دستگاه به مدت ۳۰ دقیقه با حداکثر سرعت باد خنک را به محیط خانه پرتاب می کند تا دمای خانه به سرعت پایین بیاید . فناوری هیمالیا کول یا جت کول بدون اینکه مصرف برق را افزایش دهد ، محیط منزل را به سرعت خنک می کند . این فناوری در مدل های جدیدتر عموما جت کول نامیده می شود که عملکردی مشابه دارد .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهطرز کار و مزایای جت کول

هیمالیا کول یا جت کول به این صورت کار می کند که اولویت را با نیمه ی پایین اتاق یعنی جایی که افراد حضور دارند ، قرار می دهد باد خنک را با سرعت دو برابر به این فضا می دمد و تیغه های جلوی دستگاه نیز با دوبرابر سرعت حرکت می کنند و باد را در قسمت پایین اتاق پخش می کنند . در نتیجه ، هوای گرم در بالای اتاق محصور شده و شما به سرعت خنکی را احساس خواهید کرد . مزیت این فناوری است که هوا ۲۸ درصد سریع تر خنک می شود ؛ درحالی که ۲۶ درصد نیز در مصرف انرژی صرفه جویی می شود .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهباد موسمی در شرایط رطوبت بالا 

در فصل تابستان ، مخصوصا در بخش ها شمالی و جنوبی کشور که مجاورت دریا قرار دارند ، اگر دستگاه مجهز به سیستم رطوبت زدا نداشته باشد ، علاوه بر اینکه سرمایی که تجربه می کنید نا خوشایند خواهد بود ، وصرف انرژی کولر را نیز افزایش خواهد داشت . این دومسئله با ارائه ی فناوری باد موسمی حل کرده است . با فعال کردن این حالت روی ریموت کنترل دکمه اختصاصی دارد ، سرمای آسایش بخشی را در کنار صرفه جویی در مصرف برق تجربه خواهید کرد . فناوری باد موسمی تعادل متناسبی را بین دمای هوا و رطوبت ان برقرار می کند تا اسایش هرچه بیشتر را برای کاربران به همراه بیاورد .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهطرز کار و مزایای باد موسمی

وقتی باد موسمی را با فشردن دکمه آن روی ریموت کنترل فعال کنید، دستگاه با توجه به دمای محیط ، رطوبت و دمای فضای داخلی را تنظیم خواهد کرد . از این رو محیط منزل سرمای شدید نخواهد داشت که موجب سوزش بینی و گلو شود . همین موضوع باعث می شود در مصرف برق نیز تا ۳۶ درصد صرفه جویی شود .

در واقع این فناوری از یک ماتریس کنترل دمای داخلی بهره می برد که فضای داخلی را بر اساس شرایط دمایی بیرون تنظیم می کند و با این کار ضمن کاهش مصرف انرژی ، باعث می شود نیازی به تنظیم دستی درجه کولر نباشد .

از مزایای حالت باد موسمی یا Monsoon Comfort می توان به تنظیم خودکار دما بر اساس دمای محیط ، ایجاد تعادل بین سرما و رطوبت برای جوگیری از سوز سرما اشاره کرد .

اسمارت اسکن ( Smart Scan ) 

قابلیت اسمارت اسکن یا اسکن هوشمند ساز و کار کولر را هدفمند می کند . با داشتن این قابلیت ، دستگاه حضور افراد داخل اتاق را حس می کنند و دما را بر اساس فعالیت آنان تنظیم می کند . این یعنی در صورتی که کسی در اتاق حضور نداشته باشد ، کولر به حالت وزش معمولی باد تغییر عملکرد می دهد . از طرفی دستگاه می تواند به کمک سنسورهای خود محل نشتن شما در اتاق را تشخیص دهد . در این حالت می توانید با تنظیم باد روی حالت مستقیم ، از دستگاه بخواهید مستقیما باد را به سمت شما بدمد . اما اگر به دلایلی مانند سینوزیت یا کهولت سن تمایلی به این کار ندارید ، می توانید حالت وزش غیر مستقیم را انتخاب کنید .

طرز کار و مزایای اسمارت اسکن

کولرهای مجهز به این امکان حسگرهایی بهره می برند که می تواند حضور و تحرک کاربر در محور ۱۰۴ درجه ی اطراف دستگاه و تا شعاع پنج متری از آن را تشخیص دهند . با انجام این تشخیص دو گزینه پیش رو خواهید داشت ؛ یکی باد مستقیم Direct Airflow و دیگری باد غیر مستقیم ؤ . باد مستقیم احساس خنکی را سریع تر به شما منتقل خواهد کرد و در نتیجه باعث کاهش ۱۳ درصدی مصرف برق خواهد شد . به علاوه ، وقتی حسگرها اسمارت اسکن تشخیص دهند که کسی در اتاق حضور ندارند ، کمپرسور را خاموش کرده و به حالت فن تغییر عملکرد می دهد که این خود باعث کاهش چشمگیر مصرف برق می شود . البته ال جی توزیع هدفمند باد در جهت های مختلف را به کمک فناوری دیگر به نام ۴D Cooling انجام می دهد . همچنین برای اینکه از این فناوری اطلاعات لازم را کسب کنید کافی است مطلب اسمارت اسکن را مطالعه نمایید .

سرمای چهارسویه یا ۴D Cooling

یکی از فناوری مهم جهت آسایش در خانه است که معمولا این دستگاه ها دارای تیغه های دوسویه هستند و باد را به دو جهت بالا و پایین هدایتم می کنند ؛ اما دستگاه های جدید به تیغه هایی با عملکرد چهار سویه مجهز هستند و می توانند باد را علاوه بر بالا و پایین به چپ و راست نیز هدایت کنند . ایین ویژگی باعث می شود هوای خنک به تمام قسمت های اتاق برسد .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهطرزکار و مزایای ۴D Cooling

مزیت اصلی کولرهایی که تیغه های چهار جهته دارند این است که نیازی به تنظیم دستی توسط کاربر ندارند . کولرهای جدید که این قابلیت را دارند به فن های بزرگتری مجهز هستند که می توانند باد را تا بیش از ۹ متر پرتاب کنند و از این طریق سرما به دورترین نقاط اتاق برسانند تا افراد حاضر در نقاط مختلف اتاق مانند افرادی که در فضای جلوی کولر قرار گرفته اند سرما را احساس کنند .

فناوری دفع پشه یا Mosquito Away

پشه ها علاوه بر ایجاد مزاحمت ، تهدیدی برای سلامت خانواده به حساب می ایند . این در حالی است که راهکارهای سنتی برای دفع ان ها چندان جوابگو نیستند . برای مثابل حشره کش ها نه تنها تاثیر کوتاه مدت دارند ، بلکه خود تهدیدی برای سلامتی بشر به حساب می ایند و عوارض جانبی دیگری دارند . ال جی در راستای فراهم آوردن آسایش بیشتر برای کاربران ، در کنار سرمای متناسب ، امکان دفع پشه ها را نیز فراهم کرده است .

این فناوری در نتیجه ی تحقیقات گسترده شرکت ال جی توسعه یافته است و از امواج فراصوت جهت دور نگه داشتن حشرات استفاده می کند . کولر این امواج فراصوت را با فرکانسی که توسط گوش انسان قابل دریافت نیست ساطع می کند تا پشه ها را دور نگه دارد . از آنجایی که فناوری یاد شده از امواج صوتی استفاده می کند ، هیچ گونه بویی ایجاد نخواهد کرد .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهطرز کار و مزایای فناوری دفع پشه

کافی است دکمه ی مخصوص آن روی ریموت کنترل را فشار دهید . این قابیلت می تواند مستقل از کولر کار کند و برای فعالسازی آن کافی است دستگاه روشن باشد .

امواج فراصوت در فرکانسی ساطع می شود که باعث کاهش توانایی پشه ها در تشخیص گاز کربن دی اکسید ( CO2 ) می شود و از این ور قادر به تشخیص حضور انسان نخواهد بود و محل را ترک می کنند .

به طور کلی ، عدم استفاده از حشره کش ، کارکرد مستقل از کولر و بی بو بودن از مزایای اصلی این قابلیت به حساب می اید . این فناوری در کنار حالت خواب می تواند خوابی ارام را برای شما به ارمغان بیاورد .

حالت خواب راحت 

یکی از مهم ترین فناوری مهم جهت آسایش در خانه حالت خواب است . حالت خواب هر نیم ساعت یک درجه حرارت از دمای هوا کم می کند و هر یک ساعت دو درجه به ان اضافه می کند . با این کار در طول شب نیازی به بیدار شدن و خاموش یا روشن کردن کولر نخواهید داشت و می توانید از هوای معتدل در تمام طول شب لذت ببرید . با فعال شدن این حالت که تنها با فشردن یک دکمه انجام می گیرد ، باد کولر به مدت هفت ساعت به صورت غیر مستقیم و ملایم می ورزد ، تا کاربر بدون احساس باد ، صرفا از محیط خنک اتاق بهره مند شود .

فناوری مهم جهت آسایش در خانهجمع بندی

سرمای بیش از حد این دستگاه نه تنها باعث اتلاف انرژی می شود ؛ بلکه می تواند باعث بیماری شود . این دستگاه به دلیل بهره مندی از فناوری دوال اینوتر ، دمای هوا را با کمترین هدررفت انرژی در دمای تنظیم شده نگه می دارد . در موتورهای اینورتر سرعت موتور متناسب با نیاز سرمایشی اتاق تنظیم می شود . ال جی این قابلیت را Precise Temprature Control یا کنترل دقیق دما می نامد . به علاوه ، دوال اینورتر باعث سریع تر خنک شدن محیط اتاق و کاهش نویز می گردد . این قابیلت ها در کنار جت کول که وظیفه ی سریع خنک کردن اتاق را دارد و اسمارت اسکن که به همراه ۴D Cooling جهت وزش باد را تععین می کند ، می توانند تجربه هوایی مطبوع را مهیا کنند .

 

این محتوا را به اشتراک بگذارید...